nordic walking    ponuka    kalendár akcií    o mne    kontakt  
 www.vpohybe.sk  Pondelok 06.12.2021  
NOVINKY
AKCIA: Nordic Walking na Malokarpatskej vínnej ceste
20.10.2013 22:00 | 3305x | komentár: 0x
20. 10. 2013 / PREBEHLO


A je za nami ďalší výšľap. Krásne počasie len zvýraznilo farby a vône jesennej prírody vinárskeho kraja. V dobrej nálade sme vyrazili z Rače, rozohriali sa svižným tempom a zamierili na Biely kríž. Trošku sme premrskali techniku, zaučili začiatočníkov, ako držať paličky a už sme si mohli naplno užívať skvelé počasie, debatu s novými aj starými známymi. Ani sme sa nenazdali a už nás vítal Včelín na Bielom kríži.

Trošku sme si oddýchli, doplnili tekutiny a zahnali blížiaci sa hlad skvelými pagáčikmi. Aby sme nevychladli, dlho sme neleňošili. Náš peletón sa cestou dole trošku roztrhal, ale nad Neštichom sme už boli zase všetci pokope. Pod zrúcaninou Bieleho kameňa sme sa od Evičky dozvedeli plno zaujímavostí z histórie, nielen hradu a už sme tešili na Jur, na vinárske domčeky a samozrejme na ochutnávku.  

Športovú časť nášho výšľapu sme ukončili pri zaujímavom kostole, s ešte zaujímavejším bielym oltárom, ktorý uvidíme naživo snáď nabudúce. Domčeky jeden vedľa druhého, každý trochu iný, veľké oblúkovité brány. Ešte neboli ani dve hodiny, keď sme zamierili k malému stolíku, pri ktorom sedel mladý švárny mládenec, ako inak, pri vínku. Keďže všetko vychádzalo podľa plánu, mohli sme spokojne zapadnúť do tejto milej štýlovo zariadenej vinotéky VINOCENTRUM. Ponúkajú tu vínko od 20 svätojurských vinárov a vraj vyše 90 druhov vína.

Mali sme pár kilometrov za sebou, trochu prázdne žalúdky, ale aj tak sme nebojácne pustili do ochutnávky. Po pár druhoch sme pochopili, že bez syra sa neobídeme a dobre sme urobili. Aj keď Hiadlovec nemali, zrejúcu ročnú Goudu sme si všetci vychutnali. Každý si našiel svojho favorita, či už medzi bielymi, ružovými, alebo červenými vínkami. V pravý čas sme však vychutnali posledné dúšky dobrého vína, vyrovnali dlh a vyrazili na spiatočnú cestu.

Všetkým účastníkom ďakujeme za príjemnú atmosféru a tešíme sa na ďalšie spoločné výšľapy a iné akcie - napríklad aj Aktívny víkend v Priepasnom.

Tak nech nám to šlape priatelia!

Aňa & EvaKOMENTÁR K ČLÁNKU

AKCIA: Nordic Walking na Malokarpatskej vínnej ceste [20. 10. 2013 22:32:32] - reagovať
ZASIELANIE NOVINIEK
priezvisko a meno
email
súčin 3x5
 
PRIPRAVOVANÉ PODUJATIA
KONTAKTNÉ ÚDAJE


Bratislava
Mgr. Anna Lineková
0948 864 817
www.vpohybe.sk
info@vpohybe.sk

IČO: 44935927
DIČ: 1081722367SHIATSU
relax, prevencia, podpora pre vaše zdravie


 Vlado Linek © 1999 - 2021 ponuka    V POHYBE.sk  103124