nordic walking    ponuka    kalendár akcií    o mne    kontakt  
 www.vpohybe.sk  Nedeľa 19.05.2024  
NOVINKY
Boli sme na Cross country Baba - Kamzík
17.04.2013 17:00 | 2793x

V nedeľu 21. 4. 2013 sme sa zúčastnili megaakcie Cross country Baba - Kamzík. Tradičné lesné bežecké preteky s kategóriou Nordic Walking. Na výber boli dve dĺžky trate - 16 km a 26 km. Vybrali sme sa cestou náročnejšou a postavili sa na štart povestnej 26-ky. V tejto kategórii pretekalo len zopár statočných, 16-ka však bola obsadená celkom slušne. Len v ženskej kategórii bolo 28 súťažiacich!

Jarné slnko nás trochu potrápilo, v závere aj bežci na úzkom chodníku, zvládli sme však nakoniec aj záverečný výšľap do cieľa a s dobrým pocitom išli domov relaxovať. Našou motiváciou k účasti na tejto masovej akcii bolo dobre si zašportovať, stretnúť sa s podobne ladenými ľuďmi a hlavne, preveriť techniku našej chôdze. Tá nakoniec preverila nás, a preto hor sa do tréningu.   


Registrácia.


Kvôli kontrole sme sa očipovali.  


Skromné štartovné pole 26-károv.


Ideméééé....


Cross Country Club Rača organizuje obľúbené preteky Cross Baba - Kamzík. Zúčastníme sa aj my, ako inak, v kategórii Nordic Walking. Stretneme sa tam!

Prípadní záujemcovia o zapožičanie výstroje, hláste sa vopred. Radi vás vystrojíme a zároveň je to jedinečná príležitosť odtestovať paličky START priamo v akcii. Výber veľkostí a typov paličiek je obmedzený. Hláste sa preto čím skôr.Kto nevie, čo so sebou:

Oblečenie voľte podľa počasia a podľa náročnosti trasy, ktorú ste si vybrali. V zásade sa ničím nelíši od bežného oblečenia do prírody, alebo na beh. Pre zvýšenie komfortu používajte funkčné prádlo a ďalšie časti voľte radšej tenšie a vo viac vrstvách, ako jednu hrubú. Ak sa chystáte na dlhší výlet, alebo je neisté počasie, zoberte si niečo neprefúkavé, prípadne nepremokavé so sebou.

Obuv voľte podľa terénu a aj podľa počasia, či ročného obdobia. V lete postačia ľahké vzdušné tenisky, v chladnejšom období kožené, prípadne gore-texové poltopánky. Vyššie topánky s hrubou podrážkou neodporúčam, znehybňujú nám členok, čím sa výrazne skráti dĺžka kroku o ktorú sa celý čas snažíme. V zimnom období je výhodné používať návleky. Ako doplnok používam často multifunkčnú šatku (napr. od firmy BUFF), v chladnejšom období ľahké bežkárske rukavice. Ak máte citlivejšiu pokožku, môžete používať rukavice po celý rok – v lete stačia cyklistické.

So sebou si berte len to najnutnejšie. Na vodu, prípadne na uloženie dokladov, kľúčov a pod. si zaobstarajte radšej športovú ľadvinku ako batoh. Batoh vás bude obmedzovať pri práci v ramennom kĺbe a zbytočne stimuluje aktivitu už aj tak dosť ťažko skúšaného trapézového svalu, ktorý je častokrát zodpovedný za bolesti hlavy a ramien. Možnou alternatívou môže byť cyklistické tričko, ktoré má zvyčajne praktické vreckom na chrbte.ZASIELANIE NOVINIEK
priezvisko a meno
email
súčin 4x3
 
PRIPRAVOVANÉ PODUJATIA
KONTAKTNÉ ÚDAJE


Bratislava
Mgr. Anna Lineková
0948 864 817
www.vpohybe.sk
info@vpohybe.sk

IČO: 44935927
DIČ: 1081722367SHIATSU
relax, prevencia, podpora pre vaše zdravie


 Vlado Linek © 1999 - 2024 ponuka    V POHYBE.sk  120570